Anasayfa DOÇ. DR PELİN DOĞA ÜSTÜNER

DOÇ. DR PELİN DOĞA ÜSTÜNER

1982 yılında Ankara’da doğdum. Orta ve lise öğretimimi TED Ankara Koleji’nde tamamladım. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 2004-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi, Deri ve zührevi hastalıklar uzmanlık eğitimimi aldım. 2011-2013 yılları arasında Rize Devlet Hastanesi’nde dermatoloji uzmanı olarak devlet hizmet yükümlülüğü hizmetimi tamamladım.
2014-2018 tarihleri arasında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak akademik çalışmalarımı sürdürdüm ve 2018 yılında Doçent Doktor ünvanını aldım. 2018-2020 tarihleri arasında Florence Nightingale hastanesi’nde görev yaptım. (2020-2023) BHT Clinic Tema Hastanesinde çalıştım.HalenLiv Hospital Vadistanbul Hastanesi’nde Doçent Doktor olarak çalışmaktayım.

İLGİ ALANLARIM

Dermatoloji alanında ilgi alanlarım; psoriasis, akne vulgaris, atopik dermatit, pediatrik dermatoloji, dermoskopik ben takibi, saç hastalıkları ve biyolojik tedavilerdir. Kozmetik Dermatoloji alanında botulinum toksini uygulamaları, dolgu maddeleri uygulamaları, cilt gençleştirmede ve saç dökülmesinde mezoterapi ve PRP tedavileri, leke ve cilt rejuvenasyonunda lazerler, lipoliz ve ip ile cilt germe gibi pek çok konu ile ilgilenmekteyim.

Doç Dr. Pelin Doğa Üstüner dermatolojik ve kozmetik uygulamalarda Ulusal/Uluslararası düzeyde birçok kongre / kurs/ sempozyum / workshop uygulamalarına katılmıştır. Ulusal ve uluslararası birçok derneğin üyesi olup, yurt içi ve yurt dışı birçok kongre ve sempozyumda davetli konuşmacı olarak görev almıştır. Ulusal/Uluslararası birçok hakemli dergide makaleleri bulunmaktadır.

SONSÖZ

Günümüzdeki güzellik kavramı ve arayışı cilt yenileme ve gençleştirmeye yönelik kozmetik uygulamaları sağlığın vazgeçilmezleri haline getirmiştir. Kendini sevmenin ve kendine değer vermenin öncelikle en değerli giysimiz olan cildini sevmekten başladığına inanmaktayım."