Anasayfa Polinükleotid HPT Uygulamaları ile biorevitalizasyon

Polinükleotid HPT Uygulamaları ile biorevitalizasyon

Cildindeki doğal görünümden asla ödün vermek istemeyen ancak yaşlanma ile cildinde nem kaybı, azalan fibroblast ve kollajen liflerinin neden olduğu ciltte kalınlık, sıkılık, elastikiyet ve tonus kaybı yaşayan kişilere cildi besleyen, revitalizasyon, bioyapılandırma ve aydınlanma sağlayan DNA dolgusu ve DNA mezoterapisi uygulamaları içeriğindeki saf x-DNA’dan (somon DNA) ekstrakte edilen polideoksiribonükleotidlere (PDRN) ek olarak farklı yoğunluklarda çapraz bağlı olmayan hyalunorik asit molekülü ve su tutucu olarak hyalünorik asitin etkisini arttırmak üzere eklenen mannitol bileşenlerini içeren çok zengin bir mezoterapi ürünüdür. Cildin oksijenlenmesi, serbest radikal hasarından korunması, cilt tonusunun artması, çizgilenmelerinin azalması ve fibronektin ve fibroblast hücrelerinin aktivasyonu yanısıra kollajen ve elastin liflerinin sentezinin uyarılmasını da sağlamaktadır. Böylece önce Tip III ve dolayısıyla ciltte artış gösteren Tip I kollajen sentezinin getirdiği gençleşme, ciltte canlanma ve yenilenme etkileri dolayısıyla son yılların vazgeçilemez bir kozmetik uygulaması haline gelmiştir. Günümüzde PDRN uygulamaları lazer, radyofrekans, peeling ve dermal dolgu işlemleri ile güvenle kombine edilebilmekte ve kombine kullanımlarında dolgu ve benzer işlemlerin etki süresini ve kalıcılığını da belirgin olarak arttırmaktadır.

Günümüzde DNA dolgusu ve DNA mezoterapisi olmak üzere uygulanmakta olan Newest ve Plinest ürünleri (one/body ve fast tiplerinde) yanlızca yüzde değil göz çevresinde, saçlı deride, dudak çevresinde, dekolte bölgesinde ve ellerde rejuvenasyon amaçlı güvenle uygulanabilmektedir. Göz çevresinde ve saçlı deride tercih edilen Plinest fast uygulamaları, stria (çatlak) ve kol-bacak sarkmalarında ön plana çıkan Plinest one yöntemi ve foto hasarlı olgun ciltlerde Newest (DNA dolgu uygulamaları) çok güzel sonuçlar vermektedir. Saçlı deride diğer mezoterapi ürünleri ve PRP ile kombine şekilde özellikle androgenetik alopesi başta olmak üzere, telogen efflium ve alopesi areata tedavisinde güvenle kullanılmakta ve son yıllardaki en popüler saç mezoterapi yöntemleri arasına girmiştir.

Uygulama öncesi lokal anestezi kullanıldığından işlem oldukça konforlu olmakta ve aynı gün içerisinde hastalar sosyal hayata dönebilmektedir. DNA dolgu uygulamaları Newest 21 günde bir yapılan 3 seans ve 3. aydan sonra uygulanan 2 ayda bir idame seanslar halinde, DNA mezoterapi uygulamaları ise 7-14 günde bir 4 seans ve daha sonrasında 21-30 günde bir 2 seans olmak üzere intradermal olarak uygulanmaktadır. İşlem sonrası geçici morarma, yanma, hafif kızarıklık ya da şişlik haricinde herhangi bir yan etki görülmemektedir. PDRN teknolojili bu ürünler CE sertifikalı, Class III (enjekte edilebilir özellikte) ve non-allerjik, biyo-emilebilir özelliktedir. Etkileri 6-9 ay olan bu ürünlerin herhangi bir toksisitesi ya da riski yoktur.