Anasayfa İp uygulamaları

İp uygulamaları

Otuzlu yaşlarla beraber yüzde özellikle orta ve alt yüzde görülen sarkmalar, yağ yastıkçıklarındaki atrofi ve yerçekimine bağlı görülen gevşemeler, doku kayıpları ve derin çizgilenmeler dolgu ve benzeri yöntemlerle tam olarak giderilemeyebilmektedir. Zamanla kırışıklıklara ek olarak yüzde görülen üzgün ve yorgun ifade, yüz hatlarının kaybı zamanla daha da belirginleşmekte, yüz ovalini kaybetmekte, çenedeki üçgen kontur küntleşmekte ve yüz derisi adeta sarkmaya başlamaktadır. Her iki cinste de orta ve ileri yaşlarda giderek artan oranda görülen bu problemi ortadan kaldırmak için ameliyat istemeyen hastalarda dış yüzeyi silikonla kaplı içi polyesterden yapılmış ameliyatsız cilt germe ve askı amaçlı kullanılan ipler 12-18 ay gibi uzun süreler boyunca sarkmaları düzeltmekte, cildi sıkılaştırmakta, gençleştirmekte ve yeni kollajen yapımını uyarmaktadır. İp askı yöntemi kırışıklıkları açmanın yanı sıra cilt kontürünü elde etmede ve kaş kaldırma gibi şekillendirmelerde de kullanılmaktadır. Deri altına yerleştirilen ipler zamanla cilde nem veren hyalunorik asitin ve cilt altındaki dolaşımın artmasına yol açmaktadır. Cilde nem kazandırmak ve gençleştirmek için tüm yüze, boyun ve dekolte bölgesine uygulama yapılabilmektedir. Çene bölgesinde ya da gıdıda sarkması başlayan, boyun bölgesinde cilt gevşekliği olan kişilerde de uygulama yapılabilmektedir.

Silhouette Soft’un 2 temel etkisi vardır: uygulanır uygulanmaz kendini gösteren dokularda kaldırma ve asma etkisi ile bağ dokusunda yenileme (rejenerasyon) etkisi. Dokulardaki yenileme etkisi iplerin yapısındaki polilaktik asitten ileri gelir ve bağ dokusunu sentezleyen fibroblast hücrelerini ve kollajen lif yapımını arttırmaktadır. Deri altına canlılık ve dolgunluk vermektedir. Asıcı etkisi ile sarkan dokuları kaldırarak deri altındaki yüzeyel dokulara baskı uygulayarak yüz derisini eskiden olduğu gibi “genç” durumuna getirmektedir. İp uygulamanın etkisi hemen uygulamayı takiben görülmekte ve uygulamayı takiben 2 hafta içinde daha da belirginleşmektedir.

Hastanemizde bileşenleri natürel ve tamamen biyoemilebilir %82-%18 Laktit/ Glikolid materyalinden oluşan çift yönlü küçük koniler ile %100 Polilaktik Asit içeren Silhouette Soft™ biyo-emilebilir bir ip kullanılmaktadır. Bu ipler ciltle uyumlu, tamamen eriyebilen, herhangi bir allerji riski olmayan ve güvenilir maddelerdir. İp işleminin herhangi bir kalıcı riski yoktur. İşlemden sonra morluklar ve şişlikler görülebilir. Bu etkiler 3-4 günde kaybolurlar. Nadiren asimetri görülebilir. Bu durumda düzeltme işlemi uygulanır. İpler 2 senede tamamen erir.