Anasayfa Gençlik aşısı

Gençlik aşısı

Son yılların en popüler estetik uygulamalarından olan gençlik aşısı içeriğindeki cilde nem sağlayan yapıtaşı molekülü hyalunorik asit ve beraberindeki vitamin, aminoasit ve peptit kompleksleri sayesinde cildi yeniden yapılandırarak rejuvenasyonuna, cildin elastikiyet kazanmasına destek olmaktadır. Gençlik aşısı düzenli 2 haftalık aralıklar ile en az 3 seans ve daha sonrasında da 6 ayda 1 ya da senede 1 olmak üzere idame kürler halinde uygulandığı takdirde antiaging etkisi ile kırışıklıkları azaltmakta ve çok büyük bir hasta memnuniyeti oluşturmaktadır. Uygulama ciltteki kollajen sentezini desteklediği için hastalarda daha sıkı, tonusu artmış, canlı bir cilt görünümü elde edilmektedir.

Hastanemizde doğallıktan ödün vermek istemeyen ve invaziv yüz germe gibi uygulamalardan çekincesi olan, donuk ve matlaşmış cilde sahip ancak cildine hem ışıltı hem de canlılık katmak isteyen doğal ve duru bir güzellik ile daha genç görünmek isteyen hastalarımıza güvenle uygulamakta olduğumuz gençlik aşısı uygulaması ciltte matlık, donukluk, kuruluk, çizgilenme, sarkma ve yaşlanma belirtileri gösteren tüm hastalarda oldukça güzel ve çarpıcı sonuçlar vermektedir. Bu uygulama özellikle günlük hayatta stres, alkol ve aşırı sigara tüketimi olan hastaların ciltlerinde bu zararlı etkenlerin etkilerini ortadan kaldırdığı için oldukça fazla rağbet görmektedir.

Gençlik aşısı uygulaması öncesi yüze uygulanan lokal anestezik kremler ağrı hissini azaltmakta ve işlem çok ince uçlu mezoterapi iğneleri ile uygulandığından uygulama konforlu olmaktadır. Gençlik aşısı uygulaması hastaların gündelik yaşamlarında herhangi bir kısıtlamaya yol açmayan ve yan etkisi olmayan çok güvenilir bir uygulamadır. Uygulama göz altlarına, kaş arasına, dudak çevresine, boyun ve dekolte bölgesine hatta ellere güvenle uygulanmaktadır. Yüzdeki çizgilenmelerin açılmasının yanı sıra ciltteki mat, donuk ve farklı tonlardaki lekeli görünüm özelliklerinin yok edilmesinde oldukça başarılıdır.